Pierwszy września to szczególny dzień w kalendarzu wszystkich uczniów i nauczycieli jak również rodziców. Po wakacyjnej przerwie wracamy odświętnie ubrani do szkół. Uczniowie spotykają się z długo niewidzianymi koleżankami i kolegami.
NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017
KONKURS PIOSENKI LUDOWEJ W JAROSTACH
Sukces dziewczynek z naszej szkoły
10 czerwca 2016r. w Szkole Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach odbył się II Konkurs Piosenki Ludowej. Rywalizowało ze sobą około 30 solistów i zespołów. W kategorii klas I –III nagrody zdobyły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych.
Iga Zielińska – nagroda dla najlepszego solisty
Ewelina Piotrowska, Nikola Kwiatkowska – nagroda dla najlepszego duetu
Zespół „Wiolinki” – nagroda dla najlepszego zespołu
Dziewczynki wykonały następujące utwory: „Piekła baba chleb” z repertuaru zespołu Śląsk, „W moim ogródecku” oraz „Lipka” z repertuaru zespołu Rokiczanki.
Na co dzień dziewczynki są uczennicami klasy III i śpiewają w zespole wokalnym „Wiolinki” pod opieką pani Lucyny Kozerskiej.
Gratulujemy!
GMINNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
8 czerwca odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. W tym roku gospodarzami była Szkoła Podstawowa w Wolborzu. Uczniowie naszej szkoły odnieśli tam duże sukcesy. W kategorii klas I-III Michał Piekarski zajął III miejsce. W kategorii klas IV-VI zwyciężył Tobias Siergiej, a III miejsce zdobył Albert Piekarski. Naszą szkołę reprezentowali również: Maksymilian Wiernicki, Olgierd Uptas, Nikola Kwiatkowska, Przemysław Gonciarz, Lena Gaworek, Ewelina Gajda i Nina Urbańska.
Gratulujemy wszystkim i życzmy dalszych sukcesów.
GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
Dnia 03 czerwca 2016 roku odbył się, już po raz trzeci, Gminny Konkurs Ortograficzny. Wzięli w nim udział uczniowie szkół z Wolborza, Komornik oraz Golesz Dużych.
Zmagania ortograficzne przebiegały w dwóch grupach: pierwszą z nich stanowili uczniowie klas II – III, natomiast w drugiej grupie znaleźli się przedstawiciele klas IV – V.
Uczestnicy konkursu musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych oraz umiejętnością poprawnego pisania.
Tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Goleszach – Ewelina Gajda. „Wicemistrzem Ortografii” został uczeń tej samej klasy i szkoły – Albert Piekarski. III miejsce zajęła uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Wolborzu - Izabela Druszcz.
W młodszej grupie triumfowali uczniowie klas trzecich. „Mistrzem Ortografii” została uczennica Szkoły Podstawowej w Wolborzu – Maja Siwek. Tytuł „Wicemistrza Ortografii” zdobył uczeń Szkoły Podstawowej w Komornikach. III miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej w Wolborzu – Anita Drożdżowska.
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie się zmagań z ortografią jednego z najtrudniejszych języków świata, jakim jest nasz język polski!
DZIEŃ DZIECKA 2016
Z uśmiechem, rozmachem i na słodko :) Dziękujemy Rodzicom
WYCIECZKA - KLASA II
Dnia 26.05.2016r. uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią Bożeną Przybył wybrali się na wycieczkę do Stadniny Ogierów w Bogusławicach. Uczniowie zwiedzili stajnie i powozownię. Następnie była przejażdżka bryczkami, zabawa na placu zabaw i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wszystkim bardzo się podobało, szczególnie karmienie koni. Była to ciekawa lekcja przyrody.
VI PRZEGLĄD DOROBKU ARTYSTYCZNEGO PLACÓWEK OŚWIATOWYCH GMINY WOLBÓRZ
Uczniowie naszej szkoły 13 maja wzięli udział w VI Przeglądzie Dorobku Artystycznego Placówek Oświatowych Gminy Wolbórz. Impreza odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu.W Przeglądzie wzięły udział po raz pierwszy dwa niepubliczne przedszkola: Domowe Przedszkole i Akademia Malucha. Wszystkie programy oceniało jury: Małgorzata Kowalczyk oraz Bartosz Gumulec, którzy prowadzą m.in. zajęcia w wolborskim MOK-u. Jurorzy po szczegółowej analizie postanowili przyznać nagrodę każdej placówce. Wyróżnienie za najatrakcyjniejszy program otrzymała nasza szkoła.
Serdecznie gratulujemy
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
13 kwietnia uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach profilaktycznych
których temat brzmiał „Tylko słabi gracze biorą dopalacze”. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią psycholog Agnieszkę Wlaźlak z Instytutu Rozwoju
i Edukacji „Progres”.Dwugodzinne warsztaty były okazją aby nie tylko poszerzyć wiedzę naszych uczniów na temat szkodliwości substancji psychoaktywnych, ale również obalić panujące wśród młodzieży mity na temat dopalaczy oraz ukazać im mechanizm powstawania uzależnienia. Udało się też odpowiedzieć na tak ważne pytania jak: „Z czym kojarzy nam się alkoholizm, nikotynizm, narkomania?”, „Dlaczego ludzie piją, palą i biorą narkotyki?” oraz „ Co jest dla mnie ważne w życiu?”. Wspólnymi siłami doszliśmy do wniosku, że najważniejszymi wartościami w życiu jest rodzina, przyjaciele, posiadanie hobby i wszystko to możemy bardzo łatwo stracić sięgając po używki.
Na szczególne uznanie zasłużyli uczniowie klasy IV, których wiedza oraz duże zaangażowanie w zajęcia zrobiły na pani psycholog bardzo duże wrażenie. Nasze gratulacje:):):)
19 marca uczniowie naszej szkoły, którzy uczęszczają na zajęcia w Pracowni Orange pod opieką p. E. Szymanowskiej wzięli udział w warsztatach programowania Scratch. Odbyły się one w Fundacji Orange w Warszawie. Super trenerzy z Akademii Hakerów wprowadzili naszych uczestników w świat programowania gier, w świat animacji informatycznych i technologii cyfrowych. Uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy SuperKoderów oraz upominki od Fundacji Orange. Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, gdzie podczas świetnej zabawy uczestnicy odkrywali świat komunikacji naukowej .
ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
Świetlica środowiskowa już działa w naszej szkole. Prowadzona jest przez p. L. Kozerską i p. D. Pacho.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
20 marca Słońce weszło w znak Barana i tym samym rozpoczęła się astronomiczna wiosna. Natomiast 21 marca to pierwszy dzień wiosny kalendarzowej. Możemy zatem oficjalnie ogłosić: jest już WIOSNA! Wprawdzie pierwsze dni wiosny nie zachwycają ciepłą i słoneczną pogodą,
Dnia 21 marca 2016r. w naszej szkole żegnaliśmy zimę po przez palenie marzanny. Marzannę wykonana została przez klasę 6. Uczniowie klasy zero wykonali mniejsze marzanny. Na pierwsze lekcji zebraliśmy się wszyscy na boisku i symbolicznie ją spaliliśmy. Gdy dzieci z młodszych klas wrzucali marzanny do ognia śpiewali piosenkę pt. „Marzanno, marzanno”.
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ TALENTÓW
V
Nasza szkoła, jak przystało na Szkołę Odkrywców Talentów, promuje i rozwija talenty uczniów.
W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Talentów ,22 marca została zorganizowana impreza, na której każdy mógł pokazać to co potrafi i w czym jest naj… .
Uczniowie z wszystkich klas oraz przedszkolaki zaprezentowali różnorodne talenty: plastyczne, recytatorskie, muzyczne, wokalne, aktorskie, taneczne, sportowe i akrobatyczne.
Na korytarzu zorganizowane zostały wystawy prac plastycznych, robótek ręcznych oraz prezentowano kolekcje aniołków i figurek koni. Uczniowie opowiadali o swoich pasjach i zainteresowaniach. Było bardzo muzycznie. Utalentowani wokalnie uczniowie śpiewali piosenki zarówno w języku polskim jak i angielskim. W międzyczasie przerywnikiem było wspólne śpiewanie karaoke. Nie zabrakło popisów tanecznych i sportowo – akrobatycznych. Mieliśmy okazję dowiedzieć się sporo o dinozaurach i obejrzeć na ten temat prezentację multimedialną . Mogliśmy podziwiać wiedzę na temat państw, ich stolic i flag. Ujawniły się talenty recytatorskie i aktorskie.
Po przerwie obiadowej uczniowie pracowali w klasach pod opieka nauczycieli. Podziału na grupy dokonano według uzdolnień i zainteresowań. Zajęcia były dla uczniów bardzo ciekawe i okazały się dużą atrakcją.
Wszyscy występujący uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami ufundowanymi przez Stowarzyszenie Kreatywnego Rozwoju TYGIEL działającym przy naszej szkole.
POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ
Grupa Wiolinki w tym Ewelina Piotrowska Iga Zielińska i Nikola Kwiatkowska na konkursie Piosenki Angielskiej z nagrodami.
FERIE ZIMOWE W PRACOWNI ORANGE
W Pracowni Orange w Goleszach Dużych odbyły się pierwsze ferie zimowe. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Było na sportowo, kulinarnie, artystycznie i fantazyjnie. Uczestnicy mieli okazję poznać tajniki gry w tenisa stołowego podczas warsztatów, które poprowadził pan Norbert Przedborski. Odbył się również Turniej Tenisa Stołowego, który poprowadził pan Mariusz Jaśkowski, podczas którego zmagali się uczniowie klas I-III i IV – VI.
W kategorii klas I-III I miejsce zdobył Michał Piekarski, II miejsce Mikołaj Żegota, III miejsce Ania Jaśkowska. W kategorii starszaków I miejsce zdobył Maciej Adamowski, II miejsce Kamila Dziubałtowska, III miejsce Mateusz Wysmyk. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie "Tygiel". Nie brakowało również konkursów, w których dzieci rywalizowały pokazując swoją sprawność i ćwicząc koordynację.
Na hali sportowj przy Szkole Podstawowej w Goleszach Dużych rozegrane zostały mecze w koszykówkę i piłkę nożną, które poprowadził pan Andrzej Łabuziński.
W Pracowni odbyły się również zajęcia z klockami Lego, na których uczestnicy pokazali swoje umiejętności konstruując przeróżne samoloty, samochody, bazy wojownicze, statki, roboty itp. Budowanie z klocków Lego to zajęcie twórcze i rozwijające kreatywne myślenie, wyobraźnię oraz realizowanie własnych pomysłów. Klocki Lego rozwijają pamięć, zdolność wizualno - przestrzenną, umiejętności pracy w zespole, rozbudowują pasję poznawania świata.
Dużą popularnością cieszyły się warsztaty kulinarne, na których uczestnicy samodzielnie przygotowywali pizzę, począwszy od ciasta po sosy.
Dzieci i młodzież w ferie mieli również okazję zmagać się w swoich ulubionych grach planszowych. Natomiast "Biżuteria z pomysłem" to zajęcia przede wszystkim dla dziewcząt, które własnoręcznie robiły i projektowały bransoletki przy użyciu np. śrubek, sznurówek, koralików itp. Frekwencja i zaangażowanie uczestników ferii było bardzo duże. Można było również pobawić się w projektanta i wyczarować swoją koszulkę malując ją według własnego uznania farbami przeznaczonymi właśnie do tego celu.
Podziękowania za pomoc w zorganizowaniu ferii zimowych w Pracowni Orange w Goleszach Dużych należą się panom: Mariuszowi Jaśkowskiemu, Norbertowi Przedborskiemu, Zbigniewowi Klewinowi, Andrzejowi Łabuzińskiemu, KGW z Golesz, Szkole Podstawowej z Golesz oraz Stowarzyszeniu Kreatywnego Rozwoju „Tygiel”, które było sponsorem nagród w Turnieju Tenisa Stołowego jak również produktów na kanapki i warsztaty kulinarne dla dzieci. Serdecznie dziękujemy.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Święto Babci i Dziadka to jedna z najpiękniejszych uroczystości w roku. To dzień niezwykły, pełen radości, uśmiechów i wzruszeń.. 22 stycznia 2016 roku przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-III zaprosili swoich Kochanych Dziadków i Babcie na spotkanie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny złożony z wierszy i piosenek nawiązujących do święta a zespół „Wiolinki” zaprosił na mini koncert kolęd i pastorałek. Zaproszeni goście obejrzeli film nakręcony prze panią Dorotę Pacho na którym wnukowie opowiadali o swoich babciach i dziadkach oraz bawili się przy karaoke przygotowanym przez panią Lucynę Kozerską. Po występach dzieci podeszły do swoich najbliższych, aby powiedzieć jak bardzo ich kochają i wręczyć im własnoręcznie wykonane prezenty. Na zakończenie zaproszono Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek .
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, młodzieńczej energii oraz pociechy z wnuków.
REGIONALNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK
15 stycznia 20116 r. Gimnazjum im. Marii Konopnickiej i Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Szydłowie zorganizowali XV Regionalny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły.
Zespół „Wiolinki” zaśpiewał pastorałkę „Do stajenki”, solistki Nikola Kwiatkowska i Julia Boguslawska zaprezentowały kolędy pt. „Kołysanka” i „Gdy śliczna Panna”.
Duet Ewelina Piotrowska i Natasza Zając pastorałką „Spójrz na Jezusa” wywalczyły wyróżnienie w kategorii „duety klas 0-III”. Gratulujemy dziewczynkom.
Zapraszamy do obejrzenia ich występów na stronie facebookowej szkoły.
XVII NOWOROCZNY RAJD Z MIKOŁAJEM
W sobotę 16 stycznia 2016 r. po raz siedemnasty odbył się Noworoczny Rajd z Mikołajem w Szkole Podstawowej w Dłutowie. Z naszej szkoły w rajdzie uczestniczyło czternastu członków SK PTSM. Cele rajdu to: poznawanie własnej okolicy oraz form ochrony przyrody na terenie Gminy Dłutów, podnoszenie kondycji zdrowotnej - racjonalne spędzanie czasu wolnego, edukacja ekologiczna i prozdrowotna dzieci i młodzieży oraz kultywowanie tradycji.
Odbyły się konkursy: ekologiczny, profilaktyczny oraz wiedzy o Gminie Dłutów i Powiecie Pabianickim w których chętni uczniowie wzięli udział. Następnie wszyscy ruszyli w ośmiokilometrową trasę. Oczywiście przy takiej ilości śniegu nie obyło się bez rzucania śnieżkami. Wszyscy wyglądali jak białe bałwanki. Na zakończenie ognisko z pieczeniem kiełbasek, nagrody i pamiątkowy dyplom.
Z WIZYTĄ W DOMU SENIORA
Odwiedziliśmy dziś Dom Seniora Anders w Studziankach. Przedstawiliśmy Jasełka pt. W drodze do Betlejem. Razem z pensjonariuszami śpiewaliśmy kolędy. Po przedstawieniu rozmowom nie było końca. Dziękujemy seniorom za miłe przyjęcie.
GMINNY KONKURS LITERACKI
22 grudnia b.r. troje uczniów z klasy VI – Ewelina Gajda, Nina Urbańska oraz Albert Piekarski wraz z p. Marią Pstrokoń pojechali do Proszenia gdzie odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Literackiego „Opis obrzędu wiejskiego”.
Na wstępie obejrzeli oni jasełka w wykonaniu uczniów tamtejszej szkoły. Zostały one wspaniale przygotowane. Duże wrażenie robiły kostiumy oraz gra młodych aktorów.
Następnie p. dyrektor Marta Młynarczyk wręczyła nagrody i dyplomy laureatom konkursu. Miło jest nam donieść, że I miejsce zajęła Ewelina Gajda – uczennica naszej szkoły – która zmierzyła się z trudny tematem – z obrzędem pochówku.
Gratulujemy zwyciężczyni i pozostałym uczestnikom konkursu.
WIGILIA 2015
W poniedziałek 21 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbyły się jasełka wraz z Wigilją szkoną. Na wstępie p. dyrektor Anna Drozdowska powitała zebranych. Następnie wręczono nagrody za konkurs plastyczny na najpiękniejszą bombkę. Z kolei uczniowie klasy piątej dokonali podsumowania akcji zbierania darów dla schroniska dla bezdomnych zwierząt. Podziękowali wszystkim za ofiarność oraz wręczyli dyplomy i upominki tym, którzy przyłączyli się do akcji.
W dalszym ciągu uroczystości p. dyrektor zaprosiła do obejrzenia jasełek. Jako Maryja wystąpiła Martyna Jaros uczennica klasy szóstej, a jako Józef – Albert Piekarski również z klasy szóstej. W pozostałych rolach wystąpili uczniowie klasy piątej. Kolendy i inne pieśni świąteczne zaśpiewały dziewczynki z klasy trzeciej. Wokalistów i aktorów przygotowywali p. Lucyna Kozerska wraz z p. Piotrem Pawlikowskim oraz p. Dariuszem Gruszczyńskim.
Na zakończenie głos zabrał burmistrz Wolborza p. Andrzej Jaros, który podziękował uczniom i złożył życzenia świąteczne. Następnie nauczyciele i goście zostali zaproszeni na świetlicę, gdzie odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy.
Nagłówek
Archiwum Aktualności