W trosce o rozwój fizyczny, w czwartek 16 stycznia uczniowie klas III-V oraz w piątek 17 stycznia uczniowie klas VI – VIII uczestniczyli w zajęciach ruchowych zorganizowanych na Powiatowym Lodowisku w Bełchatowie. Jazda na łyżwach to jeden z najpopularniejszych sportów zimowych, dzięki któremu nie tylko można dobrze się bawić - to także 60 minut intensywnego treningu wpływającego na stan organizmu oraz samopoczucia. Jego najważniejsze zalety to poprawa kondycji , spalanie tkanki tłuszczowej, poprawa krążenia krwi, wspomaganie koordynacji ruchowej, redukowanie napięcia i stresu. Podobnie, jak większość aktywności fizycznych, jazda na łyżwach wzmaga wydzielanie endorfin, co z kolei przyczynia się do bardzo dobrego samopoczucia. Najważniejsze jest jednak to, że zajęcia wf-u na lodowisku były świetną zabawą dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Spektakl profilaktyczny
"Talenty, czyli mieć czy być?" to spektakl profilaktyczny, który opowiada o konflikcie między posiadaniem dóbr materialnych, a rozwijaniem wewnętrznych wartości, pasji i talentów. Odpowiedzi na postawione pytanie szukali uczniowie klas 6 - 8, którzy w dniu 13 stycznia wzięli udział w przedstawieniu wystawionym w MOK w Piotrkowie Tryb. przez aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT.
Mistrzostwa Powiatowe SZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt (rocznik 2012 i młodsi)
W środę 8 stycznia 2025 roku w hali sportowej w Moszczenicy odbyły się Mistrzostwa Powiatowe Szkolnych Związków Sportowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zawody rozegrano w kategorii wiekowej rocznik 2012 i młodsze w systemie „każdy z każdym”. Siatkarki z naszej szkoły zajęły V miejsce.
Skład drużyny:
Andryszkiewicz Maja (V), Bil Alicja (V), Justyna Amelia (V), Kawnik Wiktoria (V), Kwiatkowska Roksana (V), Paradowska Zuzanna (VI) Szkopińska Gabriela (VI), Szymanowska Wiktoria (VI), Wasilewska Kornelia (VI).
Z wizytą w Polskim Komitecie Olimpijskim
Nowy Rok 2025 uczniowie klasy Ib i II rozpoczęli olimpijską przygodą.
We wtorek 7 stycznia uczestniczyli w zajęciach Szkolnej Akademii Olimpijskiej - autorskim programie edukacji olimpijskiej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, realizowanym w postaci zajęć stacjonarnych w budynku Centrum Olimpijskiego w Warszawie – sercu polskiego ruchu olimpijskiego, skąd sportowcy wyruszają na igrzyska olimpijskie. „Maskotka olimpijska – mały superbohater” to temat dedykowany naszym uczniom. Podczas niecodziennej lekcji wychowania fizycznego zaprezentowana została krótka historia, która wyjaśniła znaczenie i rolę maskotki olimpijskiej w dziejach igrzysk. Maskotki olimpijskie to pluszaki ze specjalną misją do spełnienia. Polski Komitet Olimpijski kolekcjonuje je od wielu lat. Uczniowie podczas zajęć zapoznali się z tą wyjątkową kolekcją, a dzięki prezentacjom i przyjaznym animacjom poznali różne historie małych superbohaterów. Podczas wizyty w Centrum Olimpijskim, młodzi sportowcy zwiedzili także Muzeum Sportu i Turystyki - jedną z najstarszych placówek muzealnych o profilu sportowym na świecie.
W swoich zbiorach, liczących blisko 60 tysięcy eksponatów, posiada m.in.: wyjątkową kolekcję medali i pochodni olimpijskich, kajak Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II, najmniejszą książkę olimpijską w historii czy unikalne w skali światowej pamiątki z 1940 roku po Konspiracyjnych Międzynarodowych Jenieckich Igrzyskach Olimpijskich w stalagu XIIIA Langwasser pod Norymbergą.47
Wigilia w przedszkolu.
Wigilia w przedszkolu to wyjątkowe wydarzenie, które wprowadza dzieci w świąteczną atmosferę i przybliża tradycje bożonarodzeniowe. Tego dnia przedszkolaki uczestniczyły w uroczystym spotkaniu, podczas którego śpiewały kolędy. W salach przygotowywany był wspólny stół z tradycyjnymi potrawami, takimi jak pierniki czy owoce, a dzieci dzieliły się opłatkiem, składając sobie życzenia. Obchody Wigilii uczą dzieci wartości takich jak wspólnota, życzliwość i szacunek dla tradycji, jednocześnie tworząc niezapomniane wspomnienia związane z magicznym czasem świąt.
18
Konkurs na stroik bożonarodzeniowy w przedszkolu.
Konkurs na stroik bożonarodzeniowy to coroczna inicjatywa organizowana w przedszkolu, która wprowadza dzieci i ich rodziny w świąteczny nastrój. Zadaniem uczestników jest przygotowanie stroika – świątecznej dekoracji, wykorzystując różnorodne materiały, takie jak gałązki iglaków, szyszki, wstążki, świece czy ozdoby choinkowe. Prace są oceniane pod kątem estetyki, pomysłowości oraz samodzielności wykonania. Konkurs ma na celu rozwijanie kreatywności dzieci, integrację rodzinną oraz kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. Gotowe stroiki ozdobiły przedszkole .
Mistrzostwa Gminne SZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców (rocznik 2012 i młodsi)
We wtorek 13 grudnia w hali sportowej w Wolborzu odbyły się Mistrzostwa Gminne w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Zawody rozegrano w kategorii wiekowej rocznik 2012 i młodsi. Zespół chłopców zajął miejsce drugie, natomiast zespół dziewcząt w tej kategorii był jedynym zespołem i tym samym awansował do eliminacji na szczeblu powiatowym.
Skład drużyny dziewcząt – awans do szczebla powiatowego .
Andryszkiewicz Maja (V), Bil Alicja (V), Justyna Amelia (V), Kawnik Wiktoria (V),mSzkopińska Gabriela (VI), Szymanowska Wiktoria (VI), Wasilewska Kornelia (VI).
Skład drużyny chłopców – II miejsce.
Andrych Mateusz (VI), Kugiel Hubert (VI), Pełka Filip (VI), Walak Alex (VI), Walas Maksymilian (VI), Wrona Kacper (VI), Wysmyk Kacper (VI), Brodecki Jan (VII).
Dzień postaci z bajek.
Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada, jako święto przypominające o magii bajek i ich znaczeniu w życiu dzieci. W przedszkolu jest to okazja do przebierania się za ulubionych bohaterów bajek, czytania wspólnie bajkowych historii, a także uczestniczenia w tematycznych grach i zabawach. Dzieci mogą rozwiązywać zagadki, układać bajkowe puzzle, czy występować w mini przedstawieniach. Święto to rozwija wyobraźnię, kreatywność oraz promuje czytelnictwo wśród najmłodszych, jednocześnie ucząc wartości takich jak dobro, odwaga i przyjaźń.
Dzień Dyni
Dzień Dyni to radosne i kreatywne święto organizowane w przedszkolu jesienią, najczęściej pod koniec października. Tego dnia dzieci uczyły się o dyniach – ich różnorodnych kształtach, kolorach oraz zastosowaniach w kuchni i dekoracjach. W ramach obchodów odbyły się różnorodne aktywności, takie jak warsztaty plastyczne, konkursy na najciekawszą dynię, zabawy ruchowe . Celem Dnia Dyni jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, kreatywności oraz wprowadzenie dzieci w klimat jesiennej zabawy.
12
Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka obchodzony jest w Polsce 20 września. Jest to święto ustanowione w 2013 roku przez Sejm RP, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka. Tego dnia zorganizowano w przedszkolu różnorodne atrakcje, takie jak gry, zabawy, występy artystyczne. Miały one na celu integrację dzieci, rozwijanie ich kreatywności oraz wspieranie nauki przez zabawę. Święto to przypomina także o roli przedszkola w kształtowaniu kompetencji społecznych i emocjonalnych najmłodszych.
6
Nagłówek
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie