• Święto  Konstytucji 3 Maja
          • Święto Konstytucji 3 Maja

• 26  kwietnia  w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klas 2, 5, 6 i 7 przygotowali bogaty program artystyczny. Akademia była krótką lekcją  historii, podczas której przypomniano ważne wydarzenia związane z Konstytucją 3 Maja oraz znaczenie tego dnia dla historii Polski. Zespół „Wesołe Nutki” oraz szkolny chór  zaśpiewali kilka patriotycznych pieśni, które wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój. Nie zabrakło także recytacji patriotycznych wierszy, w których uczniowie wykazali się talentem i zaangażowaniem. Wydarzenie było świetną okazją do uczczenia jednego z najważniejszych dni w polskim kalendarzu historycznym oraz do kształtowania wśród młodzieży postaw patriotycznych.

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych aktywnie uczestniczyli w obchodach największego święta ekologicznego - „Dnia Ziemi”. W ten dzień klasy I i II wykonywały pracę „Las w słoiku” a klasa III przystąpiła do realizacji zadania plastycznego „Uzdrawiacze Ziemi”. Starsze dzieci brały udział w konkursie plastyczno – ekologicznym „Drugie życie starych przedmiotów” (rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 8 maja). Celem przedsięwzięć ekologicznych jest promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą.

• Światowy Dzień Autyzmu.

• Dziś w naszej szkolno-przedszkolnej społeczności obchodziliśmy Światowy Dzień Autyzmu. W ramach obchodów dołączyliśmy do akcji NIEBIESKIE IGRZYSKA. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi. Dziękujemy za udział wszystkim klasom oraz przedszkolakom oraz wspólne kibicowanie. Patronat nad Niebieskimi Igrzyskami 2024 objął Polski Komitet Olimpijski, Rzecznik Praw Dziecka i Prezydent Miasta Gdańska.