• Mobilne Laboratorium Przyszłości

• W dniu 29  marca 2023 r. naszą szkołę odwiedziło Mobilne Laboratorium Przyszłości, wyposażone w nowoczesny sprzęt technologiczny. W ramach wizyty uczniowie klas starszych wzięli udział w warsztatach edukacyjno-technologicznych, podczas których Edukatorzy prowadzili prezentację z zakresu druku 3D oraz sztucznej inteligencji. Udział w warsztatach był ciekawą inspiracją do eksperymentowania z technologią zarówno dla uczniów, jak też dla nauczycieli.

• Zaelektryzowani !

• Klasy młodsze również wzięły udział w niezwykłej lekcji chemii i fizyki. Nieznane do tej pory zjawiska wzbudziły w nich zdziwienie, ciekawość i zachwyt. Brawo Grupa "Zaelektryzowani"! Dziękujemy!

• W naszej szkole jest wesoło!

• Mimo brzydkiej pogody na dworze u nas w szkole zawsze wesoło i kolorowo. Odwiedził nas Cyrk "Heca". Niejeden uczeń chciał powtórzyć sztuczki akrobatów. Śmiechom nie było końca.

• Dzień Kobiet

• 8 marca samorząd szkolny  przygotował słodką niespodziankę dla wszystkich kobiet i dziewczynek z okazji ich święta.

• POWIATOWE ZAWODY LZS W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

• Wielkie starania i dobra  gra nie wystarczyły, aby nasi chłopcy stanęli na podium w powiecie- zabrakło trochę szczęścia. W poniedziałek 06.03.2023 uczniowie z klas siódmych i ósmych wzięli udział w Powiatowych Mistrzostwach Ludowych Zespołów Sportowych w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się w  hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki  w Moszczenicy. Ogółem  do zawodów przystąpiło dziewięć najlepszych szkolnych zespołów  z powiatu piotrkowskiego. Nasi piłkarze wylosowali  grupę pierwszą. Walcząc z reprezentacją SP Rozprza i SP Gorzkowice zajęli II miejsce – to jednak za mało, aby móc zagrać w finale. Wiemy jednak, że biorąc udział w tym turnieju, jesteśmy w grupie najsilniejszych piłkarskich drużyn  wśród szkół z  jedenastu gmin naszego powiatu. Skład zespołu:  Tuchowski Adrian,  Składowski Piotr, Sobczyński Igor, Klewin Aleksander,  Łaski Bartłomiej, Owczarek Wiktor,  Żegota Oliwier. - Gratulujemy wszystkim uczestnikom.