• Uwaga!

• Informujemy, że w dniu 22.05.2023 r. na tablicy ogłoszeń w oddziale przedszkolnym oraz przy sekretariacie szkoły została wywieszona ostateczna lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024.

• Konkurs wiedzy o Wolborzu

• Z okazji 60-lecia Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza przeprowadzony został "Konkurs wiedzy o Wolborzu". Wzięli w nim udział uczniowie klas 7 szkół podstawowych z terenu gminy Wolbórz. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 23 maja w MCK w Wolborzu. Pierwsze miejsce w naszej szkole zdobyła Lena Bogusławska, która zdobyła też najwięcej punktów spośród wszystkich uczestników konkursu. Drugie miejsce przypadło Kubie Szczepanikowi, a trzecie Paulinie Sójce. Gratulujemy!

• Powiatowe Zawody w Piłce Nożnej – Sulejów 2023

• W piątek 19 maja 2023 r. dziewczęta (rocznik 2010 i młodsze) reprezentowały naszą szkołę w Powiatowych  Zawodach Szkolnych Związków Sportowych w Piłce Nożnej. Do turnieju, odbywającego się na boisku „ORLIK” w Sulejowie, przystąpiły najlepsze szkolne zespoły z gmin powiatu  piotrkowskiego. Mecze rozegrano  w składach sześcioosobowych w systemie „każdy z każdym”. Szkoły  walczyły o miano „najlepsi z najlepszych w powiecie” – nasza, po zaciętej walce, zajęła V miejsce. Wszystkim piłkarkom gratulujemy sportowej postawy, zdrowego uporu, hartu ducha, chęci zwycięstwa  i woli walki, bo przecież istotą sportu jest grać do końca i nigdy się nie poddawać.
            Skład zespołu dziewcząt:
            kl. VII – Paulina Sójka;
            kl. VI – Martyna Lech, Oliwia Szychta, Oliwia Rajkowska, Milena Wrona, Adriana Przybył;
            kl. V – Adrianna Kwapisz, Maja Szychta.

• Informacja o rekrutacji do klasy I i oddziału przedszkolnego !

• Komisja rekrutacyjna zweryfikowała wnioski dotyczące przejęcia dzieci do klasy pierwszej i oddziałów przedszkolnych. Protokoły posiedzenia komisji rekrutacyjnej wraz z listami dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych dostępne są od dnia 5 maja 2023 r. :

- przedszkole - na tablicy ogłoszeń w oddziale przedszkolnym oraz w sekretariacie szkoły,

- klasa 1 – w sekretariacie szkoły .

Protokoły dostępne są również w zakładce  Rekrutacja.

W dniach od 8.05.2023 r. do 18.05.2023 r. rodzice są proszeni o złożenie deklaracji woli potwierdzającej przyjęcie dziecka do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego.

Informujemy, że na podstawie art. 158 pkt 6 Ustawy Prawo Oświatowe w  terminie 3 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, rodzic kandydata może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej. Wnioski prosimy składać w sekretariacie szkoły, który czynny jest codziennie w godz. 7:30 – 15:30

• Poczytaj mi Mamo!

• Po raz kolejny w klasie I odbyła się lekcja z cyklu „Poczytaj mi Mamo!”. Tym razem fragmenty książki Waldemara Cichonia  pt.” Cukierku, ty łobuzie” czytała pani Monika Szymańska -  mama Lili. Po lekturze dzieci malowały niesfornego kota i wymyślały jego  dalsze przygody. Dziękujemy za dobrą zabawę!

• Uroczyste otwarcie szkoły !

• Nowoczesna szkoła w Goleszach Dużych w gminie Wolbórz została oficjalnie otwarta. To placówka, która już od wielu lat służy tutejszej społeczności, ale w ostatnich latach przeszła gruntową modernizację. Podobnie jak pobliska droga, która także od niedawna w zupełnie nowej odsłonie służy kierowcom. Oficjalne otwarcie nowej szkoły i drogi odbyło się w piątek 21 kwietnia 2023 r. Na uroczystości pojawili się m.in. posłowie oraz samorządowcy. Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros podczas oficjalnego otwarcia podkreślał, że inwestycja trafiła na niełatwy czas walki z inflacją i problemów na rynku wykonawców. Udało się. Uczniowie mogą cieszyć z komfortowych warunków do pracy i odpoczynku. Dziękujemy !