Aktualności

        • Organizacja zakończenia roku szkolnego 2025/26
          • Organizacja zakończenia roku szkolnego 2025/26

          •  Zapraszamy uczniów i rodziców
            na uroczystości zakończenia roku szkolnego
            w dniu 26 czerwca 2026 r.  (piątek).
             Msza Święta w kościele parafialnym - godz. 9.00
            Uroczyste zakończenie roku szkolnego - godz. 9.45 -sala gimnastyczna

            Harmonogram autobusu szkolnego w tym dniu:     

             

            PRZYWOZY

            7.45 – Swolszewice

            7.50 – Adamów

            8.05 – Bronisławów/Golesze Małe

            8.10 – Lubiaszów

            8.25 – Studzianki/Kaleń

            8.30 – Janów/Młoszów/Leonów

            8.40 – Żarnowica

             

            ODWOZY

            12.30 – Swolszewice/Adamów

            12.50 – Studzianki/Kaleń/Janów/ Młoszów/Leonów

            13.10 – Bronisławów/Golesze Małe/ Żarnowica

             

        • Wycieczka Wrocław-Praga-Karpacz
          • Wycieczka Wrocław-Praga-Karpacz

          • W dniach 15-17 czerwca uczniowie klas 5-8 uczestniczyli w wycieczce Wrocław-Praga-Karpacz.Ciekawe doświadczenia i niezapomniane wspomnienia pozostaną z nami na zawsze!

        • Wycieczka do Krakowa i Wieliczki
          • Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

          • W dniach 8-9 czerwca uczniowie klasy czwartej odwiedzili Wieliczkę i Kraków. W Wieliczce podziemny spacer zaznajomił nas z pracą górników, procesem wydobywania soli oraz pokazał nam najpiękniejsze sale i pomieszczenia w jednej z najstarszych w Europie kopalni soli. Drugiego dnia na wzgórzach wawelskich, pod pomnikiem smoka rozpoczęliśmy zwiedzanie dawnej stolicy Polski- Krakowa. Po dwóch dniach pełnych wrażeń, wróciliśmy ze wspomnieniami, które pozostaną z nami na długo.

        • Dzień Dziecka
          • Dzień Dziecka

          • Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszej szkole dostarczyły uczniom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń. Na dzieci czekały dmuchańce, grill, lody, wata cukrowa oraz popcorn. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy w pianie przygotowane przez OSP Lubiaszów. Nie zabrakło również ciekawych atrakcji przygotowanych przez funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim, a także pokazu talentów, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje pasje i umiejętności. Chętni mogli skorzystać ze stanowiska do malowania twarzy i wykonywania tatuaży, a miłośnicy nowoczesnych technologii odwiedzali stoisko z robotyką. To był wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, zabawy i wspólnie spędzonego czasu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia!

        • Wycieczka do Torunia
          • Wycieczka do Torunia

          • 29 maja uczniowie klas drugich i trzeciej odwiedzili Toruń. Był to dzień pełen wrażeń, podczas którego dzieci mogły poznać historię i najpiękniejsze zakątki miasta. Ciekawe doświadczenia i wspomnienia pozostaną z nami na długo!

        • Wycieczka klas pierwszych do Łodzi
          • Wycieczka klas pierwszych do Łodzi

          • 28 maja uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie centrum nauki EC1, gdzie odwiedziliśmy interaktywną wystawę „Ulica Żywiołów”. Dzięki ciekawym doświadczeniom i zabawom edukacyjnym mogliśmy lepiej poznać świat przyrody oraz zjawiska związane z wodą, ogniem, powietrzem i ziemią. Następnie udaliśmy się do Orientarium w łódzkim ZOO. Mieliśmy okazję podziwiać wiele egzotycznych zwierząt, między innymi orangutany, krokodyle oraz leniwce. Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła wielu nowych wiadomości, ciekawych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.

        • Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką
          • Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

          • 20 maja uczniowie klas pierwszych oraz przedszkolaki z grupy "Motylki" uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Zofią Stanecką – znaną pisarką książek dla dzieci i młodzieży. Autorka opowiedziała o swojej pracy, inspiracjach oraz procesie powstawania książek. Uczniowie chętnie zadawali pytania i z zainteresowaniem słuchali ciekawych historii związanych z twórczością pisarki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i było doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych.

        • Międzygminny Konkurs Wokalny
          • Międzygminny Konkurs Wokalny

          • W Miejskim Centrum Kultury w Ujeździe odbyła się druga edycja Międzygminnego Konkursu Wokalnego im. Ireny Tuwim „Świat w naszych głosach”. Z radością informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych zdobyli wyróżnienia – zespół „Goleszanki i koledzy” z klas 1–3 oraz zespół SP Golesze z klas starszych. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za stworzenie wyjątkowej, pełnej muzyki atmosfery! 

        • Konkurs Twórczości Agnieszki Osieckiej
          • Konkurs Twórczości Agnieszki Osieckiej

          • W piątek, 8 maja, w Gminnym Centrum Kultury w Grabicy odbyła się III edycja Konkursu Twórczości Agnieszki Osieckiej. Z dumą informujemy, że uczennice Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych odniosły sukces – Alicja Sobczyk z klasy 5 zdobyła I miejsce, a Marysia Włodarczyk z klasy 2 otrzymała wyróżnienie. Wielkie brawa za odwagę i piękny występ należą się również Idzie Głowackiej z klasy 2. Wszystkie uczennice zaprezentowały się w występach solowych. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i dziękujemy za piękne reprezentowanie szkoły!

        • XXIX Mały Konkurs Recytatorski
          • XXIX Mały Konkurs Recytatorski

          • Znamy już zwycięzców XXIX edycji Małego Konkursu Recytatorskiego! Wśród nich znalazł się również uczeń naszej szkoły- Miłosz Wyrębski, który w kategorii klas IV- VI zajął 1. miejsce. Serdeczne gratulacje dla Miłosza oraz wszystkich uczestników konkursu!

        • Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
          • Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

          • 6 maja w naszej szkole została przeprowadzona akcja na temat Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Poprowadziły ją Panie z Policji w Piotrkowie Trybunalskim oraz z WORD-u. U maluchów przekazane były informacje - nauka poprzez zabawę na przykładzie miasteczka ruchu drogowego, a w klasach starszych (7-8) przeprowadzona była pogadanka. Ta inicjatywa Komisji Europejskiej, obchodzona corocznie 6 maja ma na celu podniesienie świadomości na temat bezpieczeństwa na drogach w całej Unii Europejskiej oraz zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych i rannych w wypadkach drogowych. Uczniowie naszej szkoły w ramach tej inicjatywy brali również udział w konkursie plastycznym pod tym samym hasłem. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i dobrze przemyślane. Komisja konkursowa wyłoni najlepsze prace. Wyniki konkursu i nagrody będą przekazane 1 czerwca w Dniu Dziecka.

        • Wyjazd do MOK-u
          • Wyjazd do MOK-u

          • 8 maja klasy pierwsze odwiedziły MOK w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas tej wizyty uczniowie mogli obejrzeć spektakl "Co by było, gdyby?" w wykonaniu aktorów z Teatru Polskiego. 

        • 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • 30 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość z okazji 235. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W przedszkolu uczennice 8. i 6. klasy prowadziły zajęcia o symbolach narodowych i Konstytucji 3 maja. Klasy 4-8 wzięły udział w grze terenowej "Zaginiona Konstytucja". Klasy 1-3 uświetniły ten dzień pięknym koncertem pieśni patriotycznych. Zwycięzcy w konkursie plastycznym pt. "Pocztówka z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 maja" odebrali nagrody i dyplomy. I miejsce Hanna Gąciarz kl.3, II miejsce Julia Kwapisz i Oliwia Siwy z kl. 2a, III miejsce Antoni Wyszkowski kl. 1a. Wyróżnienia: Ida Głowacka kl. 2a, Joanna Dziubałtowska kl. 2a i Wiktoria Cieślik kl. 3. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

        • Niebieskie Igrzyska
          • Niebieskie Igrzyska

          • 23 kwietnia odbyła się w naszej szkole wyjątkowa impreza – Niebieskie Igrzyska, których celem było zwiększenie świadomości na temat autyzmu oraz promowanie integracji i empatii. W tym roku Igrzyska miały formę gry planszowej, która podkreślała znaczenie współpracy, wzajemnego wsparcia i akceptacji różnorodności. Wydarzenie przebiegło w radosnej atmosferze, a dominującym kolorem był niebieski – symbol solidarności z osobami w spektrum autyzmu. Dzięki wspólnej zabawie uczniowie mogli lepiej zrozumieć potrzeby innych oraz nauczyć się, jak ważne są szacunek i otwartość na drugiego człowieka. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas!

        • Konkurs recytatorski
          • Konkurs recytatorski

          • 20 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski " Szkolne rymowanie na wiosny powitanie". Przedszkolaki i uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawy repertuar, wykazując się wielką pomysłowością oraz zaangażowaniem. W kategorii przedszkole zwyciężyli: Julka z grupy Biedronki- 1. miejsce, Wiktoria z grupy Motylki- 2. miejsce, Asia z grupy Biedronki- 3. miejsce. W kategorii klas 1-3: Ola kl. 2b- 1.miejsce, Agatka kl. 1a- 2. miejsce, Ksenia kl. 2a- 3. miejsce. W kategorii klas 4-6: Miłosz kl. 5- 1. miejsce, Liliana kl.4- 2. miejsce, Kinga kl. 5- 3. miejsce. Ogromne gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie!

        • Nagłówek


    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Goleszach Dużych
      • (044)6164684
      • Szkoła Podstawowa
        Golesze Duże 23
        97-320 Wolbórz
        woj. łódzkie
        pow. piotrkowski
        Poland
      • administrator strony Lucyna Kozerska, Mariola Forma
      • https://www.facebook.com/SzkolaaPodstawowaGoleszeDuze/
      • AE:PL-37019-33930-ESRJJ-25
    • Logowanie