Aktualności

        • Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką
          • Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

          • 20 maja uczniowie klas pierwszych oraz przedszkolaki z grupy "Motylki" uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Zofią Stanecką – znaną pisarką książek dla dzieci i młodzieży. Autorka opowiedziała o swojej pracy, inspiracjach oraz procesie powstawania książek. Uczniowie chętnie zadawali pytania i z zainteresowaniem słuchali ciekawych historii związanych z twórczością pisarki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i było doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych.

        • Międzygminny Konkurs Wokalny
          • Międzygminny Konkurs Wokalny

          • W Miejskim Centrum Kultury w Ujeździe odbyła się druga edycja Międzygminnego Konkursu Wokalnego im. Ireny Tuwim „Świat w naszych głosach”. Z radością informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych zdobyli wyróżnienia – zespół „Goleszanki i koledzy” z klas 1–3 oraz zespół SP Golesze z klas starszych. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za stworzenie wyjątkowej, pełnej muzyki atmosfery! 

        • Konkurs Twórczości Agnieszki Osieckiej
          • Konkurs Twórczości Agnieszki Osieckiej

          • W piątek, 8 maja, w Gminnym Centrum Kultury w Grabicy odbyła się III edycja Konkursu Twórczości Agnieszki Osieckiej. Z dumą informujemy, że uczennice Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych odniosły sukces – Alicja Sobczyk z klasy 5 zdobyła I miejsce, a Marysia Włodarczyk z klasy 2 otrzymała wyróżnienie. Wielkie brawa za odwagę i piękny występ należą się również Idzie Głowackiej z klasy 2. Wszystkie uczennice zaprezentowały się w występach solowych. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i dziękujemy za piękne reprezentowanie szkoły!

        • XXIX Mały Konkurs Recytatorski
          • XXIX Mały Konkurs Recytatorski

          • Znamy już zwycięzców XXIX edycji Małego Konkursu Recytatorskiego! Wśród nich znalazł się również uczeń naszej szkoły- Miłosz Wyrębski, który w kategorii klas IV- VI zajął 1. miejsce. Serdeczne gratulacje dla Miłosza oraz wszystkich uczestników konkursu!

        • Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
          • Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

          • 6 maja w naszej szkole została przeprowadzona akcja na temat Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Poprowadziły ją Panie z Policji w Piotrkowie Trybunalskim oraz z WORD-u. U maluchów przekazane były informacje - nauka poprzez zabawę na przykładzie miasteczka ruchu drogowego, a w klasach starszych (7-8) przeprowadzona była pogadanka. Ta inicjatywa Komisji Europejskiej, obchodzona corocznie 6 maja ma na celu podniesienie świadomości na temat bezpieczeństwa na drogach w całej Unii Europejskiej oraz zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych i rannych w wypadkach drogowych. Uczniowie naszej szkoły w ramach tej inicjatywy brali również udział w konkursie plastycznym pod tym samym hasłem. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i dobrze przemyślane. Komisja konkursowa wyłoni najlepsze prace. Wyniki konkursu i nagrody będą przekazane 1 czerwca w Dniu Dziecka.

        • Wyjazd do MOK-u
          • Wyjazd do MOK-u

          • 8 maja klasy pierwsze odwiedziły MOK w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas tej wizyty uczniowie mogli obejrzeć spektakl "Co by było, gdyby?" w wykonaniu aktorów z Teatru Polskiego. 

        • 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • 30 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość z okazji 235. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W przedszkolu uczennice 8. i 6. klasy prowadziły zajęcia o symbolach narodowych i Konstytucji 3 maja. Klasy 4-8 wzięły udział w grze terenowej "Zaginiona Konstytucja". Klasy 1-3 uświetniły ten dzień pięknym koncertem pieśni patriotycznych. Zwycięzcy w konkursie plastycznym pt. "Pocztówka z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 maja" odebrali nagrody i dyplomy. I miejsce Hanna Gąciarz kl.3, II miejsce Julia Kwapisz i Oliwia Siwy z kl. 2a, III miejsce Antoni Wyszkowski kl. 1a. Wyróżnienia: Ida Głowacka kl. 2a, Joanna Dziubałtowska kl. 2a i Wiktoria Cieślik kl. 3. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

          • Nagłówek


      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Goleszach Dużych
        • (044)6164684
        • Szkoła Podstawowa
          Golesze Duże 23
          97-320 Wolbórz
          woj. łódzkie
          pow. piotrkowski
          Poland
        • administrator strony Lucyna Kozerska, Mariola Forma
        • https://www.facebook.com/SzkolaaPodstawowaGoleszeDuze/
        • AE:PL-37019-33930-ESRJJ-25
      • Logowanie