Uwaga!
Trwa rekrutacja uzupełniająca do oddziału przedszkolnego.
18.05 - 18.06 2026 r.
Uwaga!
Trwa rekrutacja uzupełniająca do oddziału przedszkolnego.
18.05 - 18.06 2026 r.
20 maja uczniowie klas pierwszych oraz przedszkolaki z grupy "Motylki" uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Zofią Stanecką – znaną pisarką książek dla dzieci i młodzieży. Autorka opowiedziała o swojej pracy, inspiracjach oraz procesie powstawania książek. Uczniowie chętnie zadawali pytania i z zainteresowaniem słuchali ciekawych historii związanych z twórczością pisarki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i było doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych.
W Miejskim Centrum Kultury w Ujeździe odbyła się druga edycja Międzygminnego Konkursu Wokalnego im. Ireny Tuwim „Świat w naszych głosach”. Z radością informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych zdobyli wyróżnienia – zespół „Goleszanki i koledzy” z klas 1–3 oraz zespół SP Golesze z klas starszych. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za stworzenie wyjątkowej, pełnej muzyki atmosfery!
W piątek, 8 maja, w Gminnym Centrum Kultury w Grabicy odbyła się III edycja Konkursu Twórczości Agnieszki Osieckiej. Z dumą informujemy, że uczennice Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych odniosły sukces – Alicja Sobczyk z klasy 5 zdobyła I miejsce, a Marysia Włodarczyk z klasy 2 otrzymała wyróżnienie. Wielkie brawa za odwagę i piękny występ należą się również Idzie Głowackiej z klasy 2. Wszystkie uczennice zaprezentowały się w występach solowych. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i dziękujemy za piękne reprezentowanie szkoły!
Znamy już zwycięzców XXIX edycji Małego Konkursu Recytatorskiego! Wśród nich znalazł się również uczeń naszej szkoły- Miłosz Wyrębski, który w kategorii klas IV- VI zajął 1. miejsce. Serdeczne gratulacje dla Miłosza oraz wszystkich uczestników konkursu!
6 maja w naszej szkole została przeprowadzona akcja na temat Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Poprowadziły ją Panie z Policji w Piotrkowie Trybunalskim oraz z WORD-u. U maluchów przekazane były informacje - nauka poprzez zabawę na przykładzie miasteczka ruchu drogowego, a w klasach starszych (7-8) przeprowadzona była pogadanka. Ta inicjatywa Komisji Europejskiej, obchodzona corocznie 6 maja ma na celu podniesienie świadomości na temat bezpieczeństwa na drogach w całej Unii Europejskiej oraz zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych i rannych w wypadkach drogowych. Uczniowie naszej szkoły w ramach tej inicjatywy brali również udział w konkursie plastycznym pod tym samym hasłem. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i dobrze przemyślane. Komisja konkursowa wyłoni najlepsze prace. Wyniki konkursu i nagrody będą przekazane 1 czerwca w Dniu Dziecka.
8 maja klasy pierwsze odwiedziły MOK w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas tej wizyty uczniowie mogli obejrzeć spektakl "Co by było, gdyby?" w wykonaniu aktorów z Teatru Polskiego.
30 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość z okazji 235. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W przedszkolu uczennice 8. i 6. klasy prowadziły zajęcia o symbolach narodowych i Konstytucji 3 maja. Klasy 4-8 wzięły udział w grze terenowej "Zaginiona Konstytucja". Klasy 1-3 uświetniły ten dzień pięknym koncertem pieśni patriotycznych. Zwycięzcy w konkursie plastycznym pt. "Pocztówka z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 maja" odebrali nagrody i dyplomy. I miejsce Hanna Gąciarz kl.3, II miejsce Julia Kwapisz i Oliwia Siwy z kl. 2a, III miejsce Antoni Wyszkowski kl. 1a. Wyróżnienia: Ida Głowacka kl. 2a, Joanna Dziubałtowska kl. 2a i Wiktoria Cieślik kl. 3. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Uczniowie klas 1-3 meldują wykonanie kwietniowego zadania Matematyka w ruchu !
Powered by aSc EduPage