• Laboratoria Przyszłości

Od tego roku szkolnego nasza szkoła bierze udział w programie LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 60 000,00 zł. Wsparcie finansowe przeznaczone zostało na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie  w życiu codziennym. Zakupiony sprzęt uatrakcyjni od września zajęcia szkolne, pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz kół zainteresowań m.in robotyki. Koordynatorem programu została Lucyna Kozerska.

Z katalogu wyposażenia podstawowego zakupiliśmy:

• Drukarkę 3D
          • Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami
          • Stację lutowniczą z gorącym powietrzem
          • Aparat fotograficzny z akcesoriami
          • Zestaw Burza mózgów
          • LEGO Education SPIKE™ Prime - zestaw rozszerzający
          • Zestaw z mikrofonem nagłownym Vonyx

Informacje o wykorzystaniu sprzętu w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI w roku szkolnym 2023/24  znajdują się pod tym linkiem.

Tak wykorzystaliśmy sprzęt z programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI  w miesiącu wrześniu.

kliknij w obrazek

Tak wykorzystaliśmy sprzęt z programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI  w miesiącu październiku.

kliknij w obrazek

Tak wykorzystaliśmy sprzęt z programu  LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI  w listopadzie.

kliknij w obrazek

Tak wykorzystaliśmy sprzęt z programu  LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI  w grudniu.

kliknij w obrazek

Tak wykorzystaliśmy sprzęt z programu  LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI  w styczniu.

kliknij w obrazek
          Tak wykorzystaliśmy sprzęt z programu  LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI  w lutym.
          kliknij w obrazek
          Tak wykorzystaliśmy sprzęt z programu  LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI  w marcu .