• Przedszkole

• Image with caption:

OFERTA EDUKACYJNA

Zajęcia prowadzone w naszych oddziałach przedszkolnych dostosowane są do możliwości, zainteresowań i potrzeb dzieci oraz oczekiwań rodziców:

• zapewniamy dobrą opiekę i wychowanie dzieci

• dbamy o wszechstronny rozwój wychowanków,

• tworzymy przyjazną i serdeczną atmosferę,

• wykorzystujemy w pracy atrakcyjne metody nauczania,

• uwzględniamy indywidualne podejście do każdego dziecka,

• zatrudniamy wykształconą i ambitną kadrę pedagogiczną,

• posiadamy bardzo dobre wyposażenie sal zajęć,

• promujemy zdrowy styl życia,

• jesteśmy otwarci na współpracę z rodzicami.

W przedszkolu organizowane są bezpłatne zajęcia:

• Religia

• J. angielski

• Zajęcia Korekcyjno- Kompensacyjne

• Zajęcia logopedyczne

Zapewniamy pomoc specjalistów: pedagoga, psychologa, pedagoga specjalnego,  logopedy.

Przedszkole korzysta z bazy szkoły: stołówka, świetlica, hala sportowa, biblioteka,

plac zabaw z boiskiem szkolnym.

PRACA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNO-OPIEKUŃCZA

Oferta edukacyjna przedszkola jest bardzo szeroka - prowadzimy działania prozdrowotne, proekologiczne, opiekujemy się dziećmi wymagającymi wsparcia (praca indywidualna i w grupach), rozwijamy zdolności i zainteresowania, promujemy umiejętności dzieci w środowisku lokalnym (strona internetowa, prasa lokalna, wystawy, występy artystyczne, konkursy), dbamy o całościowy rozwój dziecka oraz wzbogacamy formy współpracy z rodzicami (uroczystości, spotkania i wyjazdy, zajęcia otwarte, festyny, pogadanki, zebrania, prelekcje). Praca wychowawczo- dydaktyczno–opiekuńcza realizowana jest tak, aby odpowiedzieć na oczekiwania dzieci i rodziców. Zadania realizujemy w atmosferze szacunku, akceptacji i bezpieczeństwa. Współpracujemy z lokalnymi ośrodkami  promującymi edukację czytelniczą i medialną.

Ponadto realizujemy programy o zasięgu ogólnopolskim:

• Akademia Aquafresh,
          • Czyste powietrze wokół nas
          • Piękna nasza Polska cała

Zajęcia dydaktyczne obejmują:

» Zajęcia z mowy ojczystej,

» Zajęcia matematyczne,

» Zajęcia przyrodnicze,

» Doświadczenia i eksperymenty,

» Zajęcia pobudzające wyobraźnię i wyzwalające aktywność twórczą,

» Zajęcia plastyczno-konstrukcyjne,

» Zajęcia umuzykalniające, rytmiczne,

» Zajęcia teatralne,

» Zajęcia przygotowujące do nauki czytania i pisania,

» Zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne,

» Gry i zabawy w terenie,

» Spotkania z ciekawymi ludźmi (pisarz, dziennikarz, policjant, strażak).

Jesienny spacer

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i wspaniałych widoków. W pogodne dni korzystamy ze spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Przedszkolaki chętnie podziwiają otaczającą przyrodę: ogrody, pola i lasy w jesiennej szacie, rozpoznają gatunki drzew, zbierają liście, budują domki dla leśnych skrzatów. W spacerach towarzyszą nam poznane piosenki. Oj, słychać nas z lasu.

Zdrowie na talerzu - 6 pażdziernika 2022 r.

"Zdrowie na talerzu"- warzywna surówka. Dziś, z wielkim zaangażowaniem uczyliśmy się wykonywać smaczną, zdrową surówkę. Była tak smaczna, że z ochotą jedliśmy z talerza naturalne witaminki. Teraz będziemy zdrowi jak rzepy💪

Spotkanie z policjantem - 3 października 2022 r.

W związku z tematem tygodnia "Bezpieczni na drodze" w naszym przedszkolu zorganizowane zostało spotkanie z funkcjonariuszami Policji z Komendy w Wolborzu. Dzielnicowy asp. Łukasz Pirek przypomniał dzieciom zasady zachowania się na drodze, sposób zachowania się przy spotkaniu z agresywnym psem, oraz sposób w jaki wzywamy pomoc z numeru 112.

Dzień Chłopaka - 30 września 2022 r.

"WESOŁO I ZDROWO" pod takim hasłem przebiegał tegoroczny Dzień Chłopca w oddziałach przedszkolnych. Były tańce, tradycyjne golenie "małych bródek", zabawa z sokiem z cytryny na "kwaśny uśmiech". Dużym powodzeniem cieszyły się samodzielnie wykonane owocowe szaszłyki. Chłopcy w dniu swojego święta zostali obdarowani drobnymi upominkami.

Dzien_Chlopca_2022r(1).mp4

Dzień Przedszkolaka - 20 września 2022 r.
          Po wakacyjnej przerwie wróciliśmy do naszych przedszkolnych sal. Młodsi stali się starszymi, przybyło trochę nowych twarzy. Okres adaptacyjny minął, wszyscy się poznaliśmy i nauczyliśmy się wspólnie bawić.
          20 września zorganizowana została impreza przedszkolna z okazji DNIA PRZEDSZKOLAKA. Przy zabawach ruchowych, pląsach i w rytm muzyki pop, wspaniale się wszyscy bawiliśmy. Uśmiech nie znikał z naszych twarzy. A do tego była jeszcze słodka niespodzianka.

Zdrowo się odżywiamy, lubimy owoce.

Ruch uliczny ważna rzecz, wypadkom mówimy precz !

Zdrowo się odżywiamy- lubimy warzywa !

W poszukiwaniu jesieni !

Jakie zwierzęta mieszkają w lesie ?

Co to znaczy umieć pomyśleć i złożyć. Zabawy konstrukcyjne !