• Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ

• Uczniowie klasy II i III we wtorek 7 maja wybrali się do Komendy Państwowej Straży Pożarnej, gdzie miały możliwość zapoznania się z ciężką i odpowiedzialną pracą strażaków. Celem wizyty było poznanie charakteru pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia ich zawodu, zapoznanie z sprzętem przeciwpożarowym, wyposażeniem wozów, umundurowaniem oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Strażacy chętnie opowiadali o swojej pracy i demonstrowali swoje umiejętności. Dzieci mogły obejrzeć samochody od środka, przymierzyć hełm strażacki itp. Największą atrakcją była jednak możliwość lania wodą prawdziwym wężem strażackim.