• Pozalekcyjne zajęcia sportowe dla uczniów (gry zespołowe):

poniedziałek - 12.25-13.10 /klasa III i IV/,

wtorek           - 13.20-14.05 /klasa V i VI/,

14.10-15.40 /klasa VII i VIII/,

czwartek        - 12.25-13.10 /klasa III i IV/

13.15-14.00/dla chętnych/

• Sukces sportowy Norberta Chodakowskiego  25.11.2018

Norbert Chodakowski, uczeń naszej szkoły, kolejny raz odniósł sukces sportowy. Wziął udział w XXV Międzynarodowym Turnieju Barbórkowym  w  Katowicach, w Zapasach w Stylu Klasycznym. Tam zajął II miejsce w kategorii wagowej 35 kg.

• Gminne Mistrzostwa SZS w Piłce Ręcznej 14.11.2018

• Uczniowie klas V, VI i VII reprezentowali naszą szkołę w Gminnych Mistrzostwach SZS w Piłce Ręcznej (rocznik 2006 i młodsi), które odbyły się w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Wolborzu. Wzięły w nich udział także zespoły szkół podstawowych z terenu gminy Wolbórz.  Mecze rozegrano w systemie "każdy z każdym". Zespół chłopców z naszej szkoły zajął II miejsce wygrywając z SP w Komornikach 7:1, oraz przegrywając w dogrywce po wyrównanym spotkaniu (2:2) z SP w Wolborzu. Dziewczęta natomiast zajęły II miejsce po przegranym spotkaniu z zespołem dziewcząt z wolborskiej podstawówki.

Skład zespołu chłopców: Przemysław Barański, Kacper Smejda, Mikołaj Żegota, Adam Antczak, Norbert Chodakowski, Kacper Koch, Artur Bartosiewicz, Adam Jaśkowski, Michał Piekarski.

Skład zespołu dziewcząt: Klaudia Dziuban, Natasza Zając, Julia Bogusławska, Gabriela Dziubałtowska, Ewelina Piotrowska, Julia Daroch, Nikola Kwiatkowska, Karolina Lech, Aleksandra Owczarek .

• Kacper Chodakowski mistrzem Polski w zapasach w stylu klasycznym

• Kacper Chodakowski, uczeń naszej szkoły, zapasy w AKS Piotrków Tryb. trenuje od 5 lat. W ostatni weekend wziął udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym w Janowie Lubelskim. Tam zajął I miejsce w kategorii wagowej 41 kg.

• Norbert Chodakowski - I miejsce w XXVIII Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym im. Ryszarda Dworoka - 10.XI.2018

• Norbert Chodakowski, uczeń naszej szkoły, w miniony weekend zajął I miejsce w XXVIII Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym im. Ryszarda Dworoka w kategorii wagowej 35 kg., które odbyły się w Rudzie Śląskiej. Chłopiec trenuje zapasy w AKS Piotrków Trybunalski

• Gminne Mistrzostwa SZS w Piłce Ręcznej

• 31.10.18 uczniowie klas VII i VIII reprezentowali naszą szkołę w Gminnych Mistrzostwach SZS w Piłce Ręcznej w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Wolborzu. Wzięły w nich udział także zespoły: szkoła podstawowa w Wolborzu, szkoła podstawowa w Komornikach oraz gimnazjum w Wolborzu. Mecz rozegrano w systemie "każdy z każdym". Zespół z naszej szkoły zajął II miejsce wygrywając z SP w Komornikach 6:2, SP w Wolborzu 7:1 i przegrywając ze starszymi kolegami z wolborskiego gimnazjum 2:5.

Skład zespołu: Krystian Gawęda, Bartłomiej Kosiorek, Maciej Adamowski, Marcel Barański, Kacper Chodakowski, Kacper Gadula, Przemysław Gonciarz, Patryk Malicki, Tobias Siergiej, Marcel Stiepanow, Antoni Walas.

• Boisko już otwarte  26.09.2018

•

O tym, że w wychowaniu warto stawiać na sport, nikogo specjalnie przekonywać nie trzeba.

„W zdrowym ciele, zdrowy duch” – głosi znane powiedzenie. Realizując to założenie, władze naszej gminy we współpracy z lokalnym sołectwem wybudowały kompleks boisk na terenie naszej placówki. Właśnie wczoraj  nastąpiło ich uroczyste otwarcie.    Wśród gości obecni byli: burmistrz Wolborza  Andrzej  Jaros, przewodniczący Rady Miejskiej w Wolborzu Bogdan Szulc, radny powiatu piotrkowskiego Michał Szymański, radni miejscy  – Zbigniew Klewin i Bogdan Pytel, prezes i  w-ce prezes Ludowego Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Wolbórz”  Zbigniew Walaszkiewicz i Grzegorz Adamczyk, przewodniczący Rady Rodziców – Karol Przybył.  Po przecięciu wstęgi i przemówieniach społeczność szkolna otrzymała w prezencie sprzęt sportowy. Następnie uczniowie rozegrali mecz  inaugurujący funkcjonowanie boisk. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w budowę  tego kompleksu.